BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kalėjimas be sienų

Mažas miestas ar kaimas. Maža šalis. Atitinkama kultūra.

Kaip pabėgti iš Lietuvos, jei supranti ir esi matęs daugiau, nori gyventi geriau? Ribotumas aplinkos smaugia ir žudo gyvą. Ypač grįžus ir pamačius kaip ten svetur. Akis bado betvarkės. Nori vis keisti, tai tą, tai aną. Kitiems viskas gerai. Žmonės tarsi akli, turi kažkokį labai keistą užsispyrusį ir neteisingą įsivaizdavimą, tiek apie savo tautą, tiek apie šalį. Dėl nepagrįstų puolimų, su demonstravimu žemos kultūros, supranti kuo skiriasi tautiškumas nuo patriotizmo. Nėra kur nuo to slėptis ar bėgti, nes užsienyje, ypač reklamuojamame Londone, lietuvius žino, ir tautybės nepaslėpsi. Ir tada supranti kas yra kalėjimas be sienų… Ir kalėjimo tautiška ruginė duona apkarsta… Nors ir be lietuviškos duonos blogai…

Šiais laikais, demokratinėje visuomenėje, nėra sienų ir gali į užsienį važinėti kiek tik nori, jei turi kelionėms pinigų. Bet kodėl vieniems pasiseka, o kiti grįžta su skolom?

Kodėl po to puola tarsi sulaukėję tautiečiai patriotai ir nežinai kur nuo jų slėptis, ir kas jiems yra. Jie matyt įsivaizduoja, kad gina savo gimtą šalį nuo išdaviko :). Kažkokio tinginio, nepanorėjusio čia dirbti. Nežinia išties. Jie savo elgesio nepaaiškina. Aplinkiniai ir net geriausi lyg draugai nusisuka. Su darbo paieškomis prasideda labai keistos problemos. O su  darbo skelbimais ta pati problema kaip ir prieš išvykstant, dėl ko galvojai, kad kitur gal geriau… Keitiesi, tobulėji ir tolsti nuo tų patriotų. Matosi vis akivaizdžiau skirtumas, kad visai ne tu…, o greičiau jie… Kuo labiau bandai kovoti su blogybėmis, tuo labiau tuo purvu aplimpi. Prasideda serijinės fantastinės istorijos, be pabaigos ir be supratimo, pavydžių ir neišsilavinusių, žemos kultūros žmonių, su įsivaizdavimu, kad jie geriau viską žino. Ir taip žmogų grįžusį smukdo į nesėkmių ir dar didesnių skolų liūną vis labiau. Iš visur apspinta žmonės linkę ieškoti aukų ir tarsi kažkas labai gerai žinodamas kur, koks “savas” - maitvanagių rūšies, būtinai paskiria kaip “gynėją”, nuo kurio (-ios) sprendimo vienaip ar kitaip priklausai. Tokiu būdu, niekaip  neprisikapstai iki Teismo (imi jau rašyti net iš didžiosios raidės), todėl negali nubausti savo skriaudėjų, įstatymų pažeidinėtojų, šmeižikų ir pan. Be to, jie tarsi slidžios jūros gyvatės ar dėlės, visi greit sprunka, kada susiduri akis į akį. Gal čia taip baudžia už tai, kad norėjai pabėgti iš “WasteLando” Homo-ZOO parko gyventojai, puikiai prisitaikę prie šiuonykščių sąlygų ir grotų nepastebintys. Nežinantys, turbūt, net kas  čia turėta omenyje. Ir galvojantys, kad čia turbūt apie geležines vielas ar grandines. Galiu vieną savo komentarą iš Indigo blogų pacituoti: “life is easy for blusa”.  Kuo daugiau gero nori gyvenime nuveikti, tuo sunkiau. Ir kuo menkesnis žmogus, tuo aršiau puola, nes jį erzina ką ten nesuprantamo kalba ar rašo kažkas.

O dar, jei gyveni kokiame kaime, kur gyventojų pagrindinis užsiėmimas TV ar ką apkalbinėti, tai visai gyvenimas apkarsta. Bet, turėčiau pridurti, kad čia problema ne tik dėl mažos teritorijos.

Kodėl grįžusius iš užsienio, ypač jei nepasisekė, puola ir “kažkuo” įtarinėja? Ar, kad aukso maišo neparsivežei? Reiktų  pirma paklausinėti ką ten žmogus matė ir ar išminties įgijo. Gal sužinoję jo istoriją, gerbsite labiau nei kokį  baisų autoritetą su kostiumu, bet purvina siela. Aišku, įvairių atvejų būna. Bet ar bent jau žinote už ką puolate? Ar tikrai ne dėl pavydo, kad patys užsienyje nebuvote ir nežinodami kaip, kas ten, svetur, giriate viską, kas tik kur sava. Kada žmonės save kelia aukščiau kitų, tai jau panašu į šovinizmą.

O gal puolate, nes patiems drąsos ar proto trūksta, suprasti kas Lietuvoje blogai? Nors neprieštarauju, kad gyventi visai neblogai galima ir čia. Bet kodėl ne visiems pavyksta, kita tema.  O gal bijote pažvelgti tiesai į akis, nes saldžiau melas. Ir kada nebus to, kas skundžiasi, savo tiesas įrodinėja, tada jau turbūt praregėsite…

Neteigiu, kad čia visi kvailiai, praplautomis smegenimis, bet juokingai atrodo, kada aršiai įsikibę laikosi savo nuomonės, kad Lietuva baisi vos ne Europos KULTŪROS sostinė ir viskas čia pas mus baisiai gerai, nuostabu, mes visi tokie protingi, pas mus viskas geriausia, o tu čia… gėda, dergi LIETUVĄ! Bet tada visų aršių gynėjų paklausiu: ką jau jūs esate matę daugiau? Ar žinote kaip Lietuva užsieniui atrodo iš šalies ir kuo ten mes garsūs? Kokios problemos su darbo paieškomis, kada pasakai tautybę ir kodėl? Kodėl pas mus tiek daug visokiausių… užsimaskavusių… ir neužsimaskavusių, kurių vis tiek nelabai kam reikia (kodėl kita tema). Ir jei bandai kovoti su nuogybių reklamacijomis ir nerimtomis mergužėlėmis, atsiranda tiek daug gynėjų, kad atrodo sudraskys į gabalus (nors, kaip minėjau, jų nelabai kam reikia). Paaiškėja, kad čia ne tiek aktuali Lietuvos įvaizdžio problema, kiek baisiai pavojinga tema! Ir kodėl? Juk mes tokie PURE… Ir mūsų tokia PURE FUTURE. Kas domisi muzikiniais renginiais, galite įvertinti Pure Future perspektyvas, pureculture.lt forume (deja, dabar jau pureculture.lt tinklalapis ir forumas neveikia). O čia dėl įdomumo:

Ar nieko neprimena Lietuvos ir Jungtinės Karalystės (Didžiosios Britanijos) herbas?


.
Policija.lt informacija pasinaudojau ne veltui, nes ar ne tik pagrindinė problema nepagrįstų puolimų čia ir yra, kad nėra kas gina tokiais atvejais, todėl susijusių problemų (maitvanagių) prisiveisia daugiau. Problema tame, kad nelabai kas tiki ir nelabai kas nori nagrinėti atvejus susijusius su užsieniu. Ir, jei kas kalba apie tai per TV, matosi, kad kruopščiai atrinkti tik tokie atvejai, kurie naudingi vietiniai politiniai ideologijai ir kartu pataikaujama neišmanėliams patriotams, išugdytiems čia - Lietuvoje (ar yra didesnė raidė L! jie tuoj užsipuls). Be to, jau rašiau apie vietinės policijos tvarką, įraše: Velniai važinėja (dėdė sakė). O pratęsiant temą apie herbą, aš dar atkreipčiau dėmesį į įdomų sutapimą su vienaragiu. Žymiausias Lietuvos diskžokėjas (dydžėjas) turi vienaragį arklį logo. Ir ką jis reiškia niekur neradau, kad būtų komentuojama (turbūt niekas net neklausia). Turėčiau paminėti, kad jis grojo  ir buvo menedžeris Pacha klube. O Pacha klubo internetinė svetainė buvo apie tris metus su nuogutėle mergina (prisidengusia  vyšniomis tik vieną vietelę) per visą ekraną. Tokį tinklalapį radau besidomėdama interneto svetaine www.vilniausvartai.lt, kuri labai įspūdinga iš pažiūros. Ką aš čia tuo noriu pasakyti, turbūt daug kas taip ir nesupranta? O gi ši tema pasirodo irgi savotiškas tabu kaip ir užsienis. Nes Dj I.V. pats geriausias, kiečiausias ir nė nedrįsk nieko blogo apie jį. STABAS. Nes juk arklys mūsų herbas! Tad ALELIUJA! (tegu bus pagarbintas). Jauni ir protingi žmonės, dar užsilikę Lietuvoje ir sugebantys patys skirti kur juoda, kur balta vargu ar suras kur pasilinksminti be pichitų kultūros ir atitinkamų Dj (nepalaikančių I.V. neįsileidžia), jų muzikos, nes nėra pasirinkimo. Jaunimo laisvalaikio kultūroje tarsi vyrautų koks absoliutus monopolis. POPSAS arba POPSAS. Galaxy klubas, beje, neveikia ir kodėl niekas nežino (tiksliau klubinių renginių jokių nevyksta daugiau nei 8 metai). Daug kas suskubs turbūt paprieštarauti, kad čia jau ne į temą. O aš manau, kad viskas čia susiję ir to pasekoje yra emigracija. Protingų, perspektyvių, jaunų žmonių, kurie, jeigu jiems kas leistų, galėtų daug gero nuveikti ir čia - Lietuvoje. Tik, deja, nėra kaip.

Grįžtant prie temos apie bedarbystę, dėl ko taip pat emigruoja įvairiausi žmonės, svetur kaip jau minėjau susiduriama su diskriminacija. Ir jeigu labai paprastai apibūdinti kokia problema su darbo paieškomis užsienyje, te neįsižeis tautiečiai lietuvaičiai, bet kai kurios tautybės diskriminuojamos, dėl atitinkamų standartų. Plius britai, ir ne tik, nemoka atskirti “pelų nuo grūdų”. Žemesnės kultūros emigrantai, vadinami juodadarbiais, patys neaiškiai kalbėdami angliškai, sako  nesupranta ką tu! kalbi.  Atrodo, kad  lietuviai gal bent padės, jei jau taip. Bet, deja, lietuvis lietuviui… Policija patekus pas apgavikus tautiečius nepadeda, nes apgavikai  tik leidžia susiprasti, be jokio nusikaltimo (”no crime” sako visur). Ir taip blaškaisi streso būsenoje, leisdamas pinigus. O galiausi džiaugiesi grįždamas gyvas ir sveikas. Ir tik nori visiems išsipasakoti, kad nebūtų daugiau panašių istorijų ir kad tautiečiai pagaliau susiprastų, kas su jais! blogai (iš tiesų, ne veltui diskriminuoja).

Dažnai, svetur, žmonės bando surasti geresnes gyvenimo sąlygas, didesnį prekių pasirinkimą, žmones, kurie nori tobulėti ir pasiekti gyvenime tai, ko negali Lietuvoje. Bet juos maišo su  “kažkuo”. Ant kaktos juk neparašyta. Taip žmonės nesugebėdami atskirti, nepadeda ir diskriminuoja vien pagal tautybę.  O kartais atrodo, kad padėtų dar kaip tik, jei būtumei ilganagė ir kalbėtumei su kokiu nors akcentu. Grįžus, kaip minėjau pradžioje, tie patys nepagrįsti įtarimai. Žmonės, net nesuprasdami, puikiai darbuojasi tai “sistemai”, kiekvienas savaip. Kas lietuvius diskriminuoja, dėl blogos reputacijos, o kas dėl to, kad neturi ilgų nagų ir esi “ne sava”. Arba sugalvoja dar kitų priekabių.

Be abejo, visur yra išimčių ir nesivelsiu į smulkmenas. Yra kas Londone gerai jaučiasi, puikiai ten adaptuojasi. Tik kai kurie pasakoja apie užsienius užslėptomis dviprasmybėmis, tarsi norėdami dėl kažko perspėti. Dėl ko ir kyla bereikalingas įtarinėjimas, kada be jokių dviprasmybių kalba. O labai atvirai, bet kam, turbūt, jau niekas nesipasakoja, dėl įtarinėjimų, fantazijų ir pavydo. Nei sėkmių, nei nesėkmių.

Londono parduotuvės vitrina. Manekenė.
Fotografuota viduržiemy, ieškant darbo ir gyvenamos vietos.

..

Yra ko nuotrauka nestebina ir nešokiruoja. Bei nemato čia nieko įdomaus. Kada fotografavau, buvo šalta žiemos pradžia. Plius manekenė su raudonu maudymosi kostiumėliu dar turėjo ir viršutinę dalį su užrašais SALE, ant tam tikrų vietų. Tuo metu, tuometinėmis sąlygomis, toks vaizdas man atrodė keistokai, lengvai tariant. Londoniečiai, kurie saugiai ten jaučiasi, turėdami darbą, pastovią gyvenamą vietą, nepastebėjau, kad dėl to piktintųsi. Bet ar tai gerai? Kaip manote?… Daugelis, spėju, vėl gi, nieko nemano. Svetimas vargas - ne vargas.  Todėl ir sunku priversti patikėti visu tuo kas ten vyksta. Ypač, jei nepardavė, neapgavo, o tik bandė, kėsinosi, kas jau yra nusikaltimas - verbavimas. Verbavimas dar tokį žodį ne visi žino arba jo prasmę. Apie šio žodžio reikšmę gal nepasakosiu. Paprastai, tokiais atvejais, visada yra kitas paaiškinimas ir yra kas viską suvartys savaip. Nepagautas ne vagis. Pati (-s) kalta. Ir baigta.

Pabaigai: pabandykite įsivaizduoti tokią vitriną Lietuvoje. Daug tokių vitrinų, kiekviename žingsnyje! Kada aktualu tam tikros problemos, tam tikromis sąlygomis arba tam tikrose vietose, kur tai netinka ir gal geriau suprasite ką turiu omenyje.

Susiję kiti mano įrašai:

Kas verbuoja?Lietuviai apie lietuviusKas tie luganai ir kodėl lietuvius diskriminuoja?Kodėl nutilo tema apie prekybą žmonėmis?Pasitikėjimas policijaLondono užrašai
Shvazilendo aplinkaLONDONAS = LIETUVALietuva ir AfganistanasKodėl manęs taip nekenčia kai kurie… arba - įvykis Londone
Lietuvių moterų įvaizdisAr Lietuva nori pasitempti prieš pasaulį?Monopolija ir oligarchija (kol kas uždaras)

Planuojamas: Kas ta Lietuva… :) Juokauju.

Susiję straipsniai, kita informacija:

Gamtos muziejuje, galerija (anglija.lt)
Kad žodis “lietuvis” neskambėtų kaip nuosprendis (londoniete.lt)
Kad žodis „lietuvis“ neskambėtų kaip nuosprendis (delfi.lt)
Visa tiesa apie lietuvius (Arba viską sugadino Kubilius) (debilai.lt)
Negi lietuvių emigracija gali būti sustabdyta tokiomis priemonėmis kaip melas, propaganda ar „pozityvus Lietuvos įvaizdis”?

Rekomenduoju:

maciau.lt (labai graži ir verta dėmesio svetainė)
BIX - Bijom
BIX: lietuvis lietuviui - vagis
Patriotų grupė (klase.lt)
Grupės įkūrėjas

2013-05-04 dienos toperė, o gal toperis (manau kažkuo susijusi tema):

Ar yra norinčių vykti vėjo malūnų keliu?!
Jos/jo vartotojo profilio foto

Kalėjimas be sienų, istorijos pradžia

O čia “Kalėjimas be sienų” jau 2013-05-26 top’o įrašas:

Turiu pridurti visus sunerimusius, dėl Lietuvos “demografinės” padėties, kad mergina įdėjusi ne savo foto ir tik dedasi “padaryta”. Toliau rinkitės patys.

Įrašas atnaujintas 2013-05-27
R.A. © 2009-11-23

Patiko (10)

Rodyk draugams

Komentarai (10)

 1. Kazkas yrsa pasakes, jog Lietuvoje labai stiprus “tamsiuju jegu” spaudimas zmoniu samonei (supraskit kaip norit) ir tik isvaziaves is Lietuvos, po kazkiek laiko pamatai koks bardakas yra Lietuvoje. Toks vaizdas tarsi smegenys butu uzblokuoti, viska matai kaip per ruka ir… egzistuoji.

 2. Vardenis Pavardenis:

  Diasporos tema aktuali siam laikotarpiui, kaip ir pats straipsnis. Geras lietuvio vardas buvo uztarnautas kai lietuviai bego i JAV (20 a.), tuomet jie ten buvo vertinami uz darbstuma ir sazininguma. Deja, si naujoji banga viska kas buvo kurta daug metu, lengva ranka sugriove ir uzklijavo naujaja etikete lietuviui tautai. Visad isvaziaves i kita sali ir busi imigrantu, vaikai kurie gims toje salyje jau bus teiseti pilieciai ir igaus visas teises. Si balagana kuris yra Lietuvoje jau niekas nesutvarkys, nebent WWIII. Visi vis sneka apie korupcija, neteisybe, biurokratinio aparato neveiksnuma, taciau tai nieko nekeicia ir nepakeis. Per maza musu valstybe didelems permainoms, per daug uzsienio kapitalo cia suinvestuota… Zmones vis bergdziai tikisi kad n-oji naujoji valdzia atejus kazka pakeis, deja. Lietuva belieka myleti ir tiketis kad 2030 m. mes vis dar snekesim lietuviskai. As esu optimistas, jokiu budu ne pesimistas, taciau reikia zvelgti tiesai i akis. Pries veja dar niekas nepapute..

 3. Labai įdomus komentaras, kuriame paminėta Diasporos tema. Pati prisipažinsiu nežinojau tokio termino, bet buvo naudinga sužinoti. O, šiaip, aš save laikau realiste. Ir žvelgiu tiesai į akis, kada reikia. Vėjas, ne vėjas. Bet karas (kaip rasote - WWIII), manau, problemų neišspręs. Nors kartais ir blogis naudingas. Kvailiams ir pan. Genocido muziejų reiktų aplankyti visiems patriotams, manau.

 4. syle (atsakymas):

  “tamsiuju jegu” spaudimas zmoniu samonei yra budinga ne tik Lietuvoje, manau.

 5. Patiko, ir rašinys, ir kad dar esama jaunų žmonių tarpe drąsių “žvirblių”. “Verstakailiškos demokratijos” mašina dirba ir dirbs toliau savo juodą darbą, o “žuvų tauta” ieško ir ieškos kur gyliau. Baudžiavinė demokratija (trečiomis rankomis) pasmaugs bet kurį - už per didelio laisvo oro gurkšnio troškimą. Todėl ir malonu žinoti, kad dar yra neatsisakiusių nepatogaus malonumo plaukti prieš srovę. Aš jau “krepšas”, o jums - sėkmės.

 6. Ačiū už padrąsinimą.

 7. tomas:

  Linkiu sekmes kovoti

 8. Kovosiu. Tik pirmyn, nes kelio atgal nebėra! Tomai.

 9. Egidijus:

  Nuostabus blogas| Pagarba. Faktas, kad Lietuvoje yra tokių protingų jaunų žmonių visada pradžiugina mano sielą :) Nenoriu atrodyti kaip stalker’is, bet labai įdomu ką blogo autorė veikia šiuo metu, ar vis dar tebeplaukia prieš srovę ir ar kuria savo gyvenimą čia, Lietuvoje, ar vis dar plečia savo ir taip platų akiratį kur nors vakaruose ar kitame pasaulio kampelyje :)

 10. Neatrodai kaip stalker’is, Egidijau. Priešingai. Tik keistas tavo klausimas: ką blogo veikiu. Kodėl turiu blogą veikti? Veikiu tik gera. Ir visada. Stengiuosi veikti tik kažką gero, visą savo gyvenimą. Todėl ir neįtinku daugeliui, nes jiems reikalinga kas kita. O jei būčiau kur nors pabėgusi, svetur, tai manau nerašyčiau daugiau tokiomis temomis, nes paprasčiausiai būčiau toli nuo visų tų problemų. Rašyčiau apie užsienį, kaip ten kas: blogai ar gerai man sekasi ir pan. Dėčiau kokias kelionių nuotraukas. O dabar belieka tik kovoti su tais vėjo malūnais, ir jokiu būdu neplaukti pasroviui, kaip kad rašai. Tik va kažkodėl mano kitų įrašų nereklamuoja pagrindiniame tope (esu, redaktoriaus tope su vienu ir tuo pačiu, daugiau nei savaitė). O su kitais, būnu pastoviai tik PRO-tope. Kada turėčiau būti ir savaitės, ir mėnesio topuose logiškai mąstant. Naujas vėjo malūnėlis. Taip ir gimsta naujos idėjos: kokie yra nepatenkinti žmonių poreikiai ir ko Lietuvoje nėra, nors ir reikia. Nes kai kada paprasčiau sukurti naują, nei nugriauti kokį seną, bet tvirtą vėjo malūną.

Rašyti komentarą