BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl nutilo tema apie prekybą žmonėmis?

Buvau besiruošianti rašyti apie tai, kad, atsivėrus sienoms ir prasidėjus masiniai emigracijai, buvo drąsiai kalbama su perspėjimais apie prekybą žmonėmis ir nenutildavo istorijos kaip, ką pardavė, ar vienaip kitaip apgaudinėjo. Bet pradėjus šį įrašą ir palikus kaip uždarą vėlesniam laikui, kaip tik, Vilniuje pamačiau kažką panašaus į vitrinas nuotraukose. Tik ne taip masiškai, o vienoje vietoje - centre - jaunuoliai su užrašais apie prekybą žmonėmis. Labiausiai padarė įspūdį vaikinas su užrištomis rankomis ir kojomis, sėdintis gatvėje, su gelsvame fone užrašu: Tikėjausi uždirbti, bet tapau uždarbiu. Padariau keletą nuotraukų atminimui ir masčiau, ar tikrai pagaliau kažkas prabilo. Ar tikrai padarys kam nors efektą. Kaip ten bebūtų, vis dar tildo, kad nepasakočiau, kaip ten kas, nes gi yra ir sėkmingų istorijų. Arba, tiesiog, daugelis nenori nieko girdėti apie jokią prekybą žmonėmis, lyg tai būtų koks tabu ar tas visai neegzistuotų. Nes dažniausiai gi mat paaiškėja, kad patys… Čia taip daugelis pasakys. Nes visuomenė linkusi kaltinti auką. Be to, sunku surasti, televiziją ar laidą, kuri išdrįstų tokiomis temomis kalbėti. Pagaliau, kodėl kai kuriais atvejais nieko netiria? Ir kada arba kam tiria? Kadangi savo gyvenime prekyba žmonėmis, jei ką esu sutikusi, tai nelabai galiu pasakoti. Ir istorija tokia, kad panašu į tai, kad pati. Todėl gal vis tik patylėsiu. Ir paklausiu jūsų: ar daug matėte pastaruoju metu agitacinių plakatų, susijusių su prekybos žmonėmis tema? Ar daug kas apie tai atvirai ir drąsiai diskutuoja, ar daug matėte laidų apie tai ir pan? Pagaliau, ar nebijote patys apie tai prabilti ir išsakyti savo nuomonę čia.

anarchija.lt

Panašios nuotraukos, prekyba žmonėmis tema:

www.point.lt/show.php?id=958491

www.flickr.com/photos/moacir/4443158506/

blog.chojus.com

Ir tu gali tapti lėle

Nežinau ar čia gerai. Paskaitykite ir pasvarstykite ar nuotrauka nedaro tokio poveikio, kad imi kaltinti auką, galvodamas ar ne tik pati…

Paieškos rezultatai blogas.lt svetainėje, pagal raktažodį “prekyba zmonemis”.

Išrinkau vieną labai gerą straipsnį-tinklaraštį, kurį norėjau pakomentuoti. Pagaliau suradau įvardintą aiškiai problemą, apie, kurią tik menkai galiu užsiminti aš, nes pati neturiu jokių įrodymų. Straipsnio pabaigoje, išskirtoje temoje apie prekybą žmonėmis, rašoma, jog pati policija dirba nusikalstamoms grupuotėms. Ir tai galiu patvirtinti, pati iš savo patirties. Nes ką mačiau Londone ir Lietuvoje, tai gan akivaizdu. Gal todėl ir nutilo tema apie prekybą žmonėmis, bei bijoma apie tai atvirai kalbėti. Jei jau pati policija negina ar dar blogiau - pavojinga į juos kreiptis, tai vadinasi niekas negina ir gali nukentėti labiau, nei jau buvai nukentėjęs (-usi).

Susiję:

Kas verbuoja?

Socialinis skurdas

Kalėjimas be sienų

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą